kazan
10 بهمن 1401 - 13:06

لغزندگی جاده‌های لرستان در پی بارش برف و باران

خرم‌آباد- رئیس پلیس راه لرستان از لغزندگی جاده‌های این استان در پی بارش برف و باران خبر داد و بر ضرورت رعایت احتیاط و استفاده از زنجیر چرخ از سوی رانندگان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد زارعی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بارش برف و باران که از اولین ساعات صبح امروز آغاز و در حال حاضر ادامه دارد، همه محورهای استان خصوصاً محورهای بروجرد، دورود، نورآباد، الیگودرز، ازنا لغزنده و رعایت احتیاط بیشتر توسط رانندگان و استفاده از زنجیر چرخ امری ضروری است.

وی از رانندگان خواست، خودرو خود را به تجهیزات ایمنی وسایل گرمایی و زنجیر چرخ تجهیز کرده و در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

رئیس پلیس راه لرستان، ادامه داد: لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید رانندگان خصوصاً با وجود مه غلیظ در ساعات صبحگاهی، متصور است.

سرهنگ محمد زارعی با اشاره به اینکه از ابتدای صبح مأموران پلیس راه استان با تشکیل اکیپ‌هایی اقدام به امداد رسانی به شهروندان و آموزش بستن زنجیر چرخ کرده است، اضافه کرد: رعایت فاصله طولی بیشتر با خودروی جلویی، رانندگی با سرعت مطمئنه، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه قبل از حرکت و اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی و برف‌پاک کن، از موارد بسیار مهم برای رانندگی در چنین شرایط جوی، محسوب می‌شود و از رانندگان نیز انتظار داریم با احتیاط بیشتر رانندگی کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007329