kazan
10 بهمن 1401 - 16:43

برنامه‌های دهه فجر انقلاب در بوشهر تشریح شد

دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهربا اشاره به برنامه‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در بوشهر، از برگزاری بیش از هزار برنامه در ایام دهه فجر در استان خبر داد و گفت: در روز ۱۲بهمن و اولین روز از آغاز دهه فجر، آیین استقبال از اولین پرواز مسافران بوشهر در فرودگاه انجام می‌شود و سپس با حضور در گلزار شهدا، آیین عطرافشانی قبور مطهر شهدا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت الاسلام یوسف جمالی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر امروز در نشست خبری با گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: اگر نگاهی به ۴۴ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد بیندازیم می‌بینیم که دشمنان هر از چند گاهی با فتنه جدیدی قصد مقابله با نظام و انقلاب را دارند و از آن روز تا کنون قصد ضربه زدن به نظام را داشتند. 

وی با اشاره به توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان در برابر انقلاب اسلامی گفت: ناامید کردن مردم از نظام یکی از اهداف آن‌هاست، دشمن همواره به دنبال این بوده تا پیشرفت کشور با کندی صورت بگیرد و خدمات نظام و انقلاب را به ویژه در اذهان نسل جوان و نوجوان ما کمرنگ جلوه دهد. 

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب حدود ۴۰ هزار آمریکایی در ایران بود که بهترین امتیازات را داشتند و حتی حقوق هم به عنوان حق توحش در ایران دریافت می‌کردند. نگاه غرب به کشور و مردم آن این بوده، هرچند که نگاه داخل هم چیزی کمتر از نگاه غربی‌ها نبوده است. 

جمالی با بیان اینکه امروز در عرصه‌های مختلف نظام ما مقتدر شده است اظهار داشت: در بحث پزشکی و علمی و صنعت دفاعی پیشرفت‌های قابل توجهی صورت گرفته است، علاوه بر این به صورت ویژه‌تر در حوزه بانوان قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست. 

وی با بیان اینکه امروز حداقل حق انقلاب این است که خدمات آن را برای مردم بازگو کنیم گفت: دهه فجر فرصتی است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی بار دیگر یادآوری شود تا مردم خدمات نظام را بهتر لمس کنند. 

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر از تشکیل ۲۹ کمیته در ستاد دهه فجر خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده هر روستایی دارای یک ستاد دهه فجر است و شعاری که برای امسال مشخص شده «ایران استوار، ۴۴ سال افتخار» اعلام شده است. 

جمالی با بیان اینکه در تشکیل کمیته‌ها موضوع جوانگرایی مورد تاکید قرار گرفته، افزود: استفاده از جوانان در برنامه ها، ایده آن‌ها و نقش دادن به آنان در تصمیم گیری کاری است که نسبت به آن تاکید شده است؛ همچنین توجه به جهاد تبیین در برنامه‌ها و مردمی‌سازی مراسمات و همراه با جشن از مواردی است که به کمیته‌ها برای برگزاری برنامه‌ها ابلاغ شده است.

بیش از ۱۰۰۰ برنامه در دهه فجر انقلاب در بوشهر برگزار می‌شود

تیمور یزدان‌شناس دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر در این نشست خبری با تقدیر از از رسانه در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی گفت: رسانه می‌تواند زمینه حضور و مشارکت مردم را در برنامه‌های دهه فجر فراهم کند. 

وی با تاکید بر جهاد تبیین گفت: یکی از مهمترین کارها پس از انقلاب اسلامی تبیین نقش ارزشمند کار، تولید، صنعت و حوزه دانش بنیان است که همه اینها خدمات انقلاب محسوب می‌شود. 

دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه شناسایی نخبگان در استان به عنوان الگو بسیار مهم است گفت: علاوه بر این افزایش سطح آشنایی نوجوانان و جوانان با انقلاب بسیار مهم است که رسانه نقش مهمی در معرفی این قشر دارد. 

یزدان‌شناس انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از انتظارات ما از رسانه تبیین همین دستاوردهای ۴۴ ساله پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است که می‌تواند امیدآفرینی را در جامعه تزریق کند و نسل امروز را با خدمات نظام آشنا کند. 

وی با اشاره به برنامه‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در بوشهر، از برگزاری بیش از هزار برنامه در ایام دهه فجر در استان خبر داد و گفت: در روز ۱۲بهمن و اولین روز از آغاز دهه فجر، آیین استقبال از اولین پرواز مسافران بوشهر در فرودگاه انجام می‌شود و سپس با حضور در گلزار شهدا، آیین عطرافشانی قبور مطهر شهدا برگزار می‌شود. 

دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزاری جشن زنگ انقلاب در مدرسه سهم خیام بوشهر، تجدید میثاق با شهدا در سراسر استان، برگزاری برنامه مهمانی لاله‌ها، برنامه‌های تبیینی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد. 

یزدان‌شناس با اشاره به ایام ماه رجب و سالروز میلاد امام علی (ع) گفت: به همین مناسبت مراسم جشنی در میدان رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود. علاوه بر این مردم محلات تنگک برنامه پیاده روی و اجرای سرود پرچم را دارند. 

وی تجلیل از کارگران، برگزاری آیین مشاعره علوی، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی در میدان شهید رئیسعلی دلواری و برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در نیروی هوایی ارتش را از مهمترین برنامه‌ها دانست. 

دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان بوشهر همچنین با اشاره به برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر استان گفت: این راهپیمایی در شهر بوشهر از ساعت ۹:۳۰ صبح از مقابل بسیج مرکزی تا میدان رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008061