kazan
05 دی 1401 - 14:00

ایجاد امید در جامعه در اولویت کارها باشد

بوشهر- امام جمعه سیراف با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا مردم را ناامید کند گفت: باید تلاش و کوشش برای ایجاد امید در جامعه را در اولویت کار خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صادق عاشوری صبح دوشنبه در نشست شورای اداری بخش سیراف اظهار داشت: امروز در جامعه ما یکی از مشکلات فقدان مسؤلیت پذیری است، انسان در هر جایگاهی که قرار باید با وظیفه خود را بشناسد و درست به وظیفه خود عمل کند.

امام جمعه سیراف افزود: به زندگی پیشوایان دینی خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها نگاه کنید این موضوع به زیبایی دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه مسئولین باید نگاه ویژه به خدمت به مردم داشته باشند بیان کرد: مسؤلیت یعنی امتحان الهی و کسانی که خوب و بی منت و خالصانه به مردم خدمت می‌کنند در این امتحان سربلند بیرون می آیند.

وی گفت: مسئولیت در جایگاه دینی با مسئولیت در غرب فرق می‌کند و اینکه کار خلق به شما واگذار شده اجر و پاداش دارد.

حجت الاسلام عاشوری یادآور شد: باید مراقب اعمال و رفتار خود باشیم، کم کاری در مسؤلیت خودمان را به دوش دیگران نیاندازیم. و تلاش و کوشش برای ایجاد امید در جامعه در اولویت کار خود قرار بدهیم.

امام جمعه سیراف بیان کرد: دشمن تمام تلاش خود می‌کند که مردم را ناامید کند امروز دشمن سیاه نمایی می‌کند خدمات انقلاب را به مردم بیان کنیم.

وی اضافه کرد: فاطمه زهرا سلام الله علیها برای جوانان به عنوان یک الگو است.

امام جمعه سیراف ادامه داد: مسؤلیت پذیری در زندگی سراسر نور حضرت زهرا سلام الله علیها موج میزند شتاب زده عمل نکنید درست و سنجیده کار کارشناسی شده انجام دهیم.

وی اضافه کرد: اگر جایی در کار مشکل قانونی هست به صراحت به ارباب رجوع بگویید قول‌های پوچ به کردم ندهید مردم به نظام بد بین می‌شوند.

امام جمعه سیراف خاطرنشان کرد: امروز در شرایط سختی قرار داریم جنگ جنگ ادراکی و شناختی است باید با جهاد تبیین نقشه دشمن برملا کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935702